Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Informa

VOLBA POVOLÁNÍ JE I VĚCÍ RODIČŮ

Období volby povolání je výzvou i pro rodiče. Bude-li vaše dítě brzy končit základní školu a čeká-li jej tedy výběr povolání, budete jako rodiče hrát podstatnou roli. Níže jsou uvedeny tipy, které mohou pomoci v procesu volby kariéry. Pomozte vašemu dítěti ve výběru povolání. Můžete ho stimulovat, podporovat a povzbu­zovat. Nenuťte jej k oboru nebo vzdělávání, které mu nebude nic říkat. Výběr profese a vzdělání má vyhovovat dovednostem a talentu dítěte. Jen tak se pak bude ve svém budoucím povolání cítit dobře, dále se rozvíjet a mít předpoklady pro další kariérní postup. Čím vhodnější vzdělání děti po ukončení základní školy získají, tím nižší je riziko, že budou později nezaměstnané.

Každý žák 9. třídy dostane v říjnu pracovní sešit, s kterým se může připravit na návštěvu Veletrhu povolání a prohlídky ve firmách. Kromě toho jsou v něm jednoduché dotazy týkající se volby povolání obecně. Podívejte se s Vaším synem nebo Vaší dcerou na tento sešit (ZDE).

POZNEJTE SPOLU S DÍTĚTEM DNEŠNÍ PROFESE A ŠKOLY – ÚČAST NA ONLINE PREZENTACI STŘEDNÍCH ŠKOL

Z důvodu zrušení prezenčních veletrhů, se budou konat interaktivní online veletrhy všech středních škol v kraji, které budou realizovány prostřednictvím internetového portálu veletrh-skol.msk.cz. nline prezentace středních škol v okrese Opava bude probíhat ve dnech 23. listopadu 2021 a 24. ledna 2022, a to vždy v čase 10:00 – 18:00 hodin. Střední školy budou prezentovat školu a své obory vzdělání, zároveň budou zástupci školy odpovídat na případné dotazy. Této online prezentace se mohou účastnit také rodiče žáků 9. tříd.

Více informací naleznete na https://veletrh-skol.msk.cz.

Vezměte svou dceru/syna na návštěvu dnů otevřených dveří na středních školách

Následující možností, jak se informovat o jednotlivých profesích a oborech jsou právě dny otevřených dveří na středních školách. Termíny najdete níže. Vybírejte především dny otevřených dveří těch škol a těch oborů, které dceru/syna zajímají nejvíce.

Domluvte si případnou návštěvu u zaměstnavatelů

Žáci 9. tříd budou navštěvovat některé zaměstnavatele se svou školou a/nebo mohou sledovat online prezentace oborů u některých zaměstnavatelů.

Těchto návštěv se rodiče účastnit nemohou. V případě zájmu si ale můžete u zaměstnavatelů domluvit návštěvu individuální. V tom Vám mohou pomoci zástupci Okresní hospodářské komory Opava, kteří Vám rádi kontakt se zaměstnavatelem domluví.

Bivoj
Bagr

INFORMAČNÍ PODVEČER PRO RODIČE COBY PRŮVODCE PŘI VOLBĚ POVOLÁNÍ

Na setkání s profesionálními kariérními poradci se dozvíte nejen to, proč je lepší začít otázkou, jaké povolání je to správné, a až pak se ptát, která škola mě na něj připraví. Zjistíte také, kde najít užitečné informace, jaké jsou možnosti kariérového poradenství na Opavsku nebo kde najdete zajímavé aplikace, které vám i vašim dospívajícím dětem s volbou pomůžou.

Pro letošní rok jsou naplánovány dvě schůzky, a to 2. a 3. listopadu vždy od 16.30. Setkání proběhnou online přes populární platformu Zoom. Přesný program najdete ZDE. Registrace na akci ZDE, nebo na www.cestakpraci.eu.
Setkání pořádají Místní akční skupina Opavsko a Okresní hospodářská komora Opava.

Termín a podrobné informace o této akci Vám přineseme na začátku října. Akce pořádá MAS Opavsko a účast je zdarma.

Dny otevřených dveří a exkurze do firem organizuje MS Pakt zaměstnanosti - přehled všech akcí najdete zde:

Odborné vzdělávání a příprava | Volba kariéry v MSK (volbakariery.cz)


Termíny DOD středních škol, které se prezentovaly na Veletrhu povolání 2019, a které se nově přihlásily v roce 2021.

Všechny termíny DOD pro rok 2021/22, seřazeny dle data, jsou ke stažení ZDE, seřazené dle školy pak ZDE.